Kaip apsaugoti namiškius pačiam užsikrėtus Covid-19? | Laikykitės! - Medikai || TŽ: kalba ekspertas

  Peržiūros 5,820

LaisvėsTV

Prieš mėn

Prastėjant pandemijos situacijai, šeimose ištinka atvejis: koronavirusu suserga tik vienas iš namiškių. Kaip tinkamai apsaugoti bendrose patalpose gyvenančius artimuosius? Kokios yra techninės galimybės virusą naikinti uždarose patalpose? Jeigu nėra galimybės naudotis atskirais, kaip naudotis bendromis patalpomis? Kokie požymiai parodo, jog susirgusiam asmeniui jau reikia medikų pagalbos?
Apie tai - gruodžio 11 dienos „Tiek žinių: kalba ekspertas” pasakoja „Įrodymais pagrįstos medicinos grupės” Santaros klinikų hematologijos, onkologijos, transfiuzologijos centro gydytojai rezidentai Kazimieras Maneikis ir Austėja Dapkevičiūtė.
---
Antrojo karantino metu sugrįžta „Laikykitės, - medikai” projektas, tik šį kartą palaikymo žinutė nukreipta į visuomenę. Pirmojo karantino metu Lietuvos žmonės susitelkė ir teikė pagalbą be apsaugos priemonių dirbantiems medikams. Šį kartą - aštuoniolikos medicinos ekspertų grupė visuomenei ir Sveikatos ministerijai pateikia su Covid-19 susijusių duomenų analizę, veiksmų planus, gaires ir sako: Laikykitės.
🦠 Naujausi medicinos ekspertų grupės tyrimai - laikykitesmedikai.lt
Grupės darbas yra finansuojamas iš „Laikykitės, medikai” projekto fondo.
✅ Palaikote „Laisvės TV“ idėją?
Prisidėkite prie mūsų veiklos Laisvės TV Patreon platformoje - www.patreon.com/laisvestv
#LaisvesTV #LaikykitėsMedikai
___
🔥FACEBOOK „Laisvės TV“: laisvestv
🔥INSTAGRAM: laisves_tv
🔥LTburn SUBSCRIBE - bit.ly/PrenumeruokLaisvesTV
🔥SPOTIFY Podcasts - bit.ly/LaisvesTVSpotify

Komentarai
linasvit
linasvit Prieš mėn
Šaunuoliai medikai (ir Rita, žinoma), tokios informacijos viešai trūko nuo pat pavasario!
Gintaras64
Gintaras64 Prieš mėn
Kur rasti informaciją kiek šiandien sergančiu yra Joniškyje, Pakruojyje? Nežinau, kodėl man taip nesiseka rasti tokios informacijos? Viskas tik Lietuvos mastu.
Gintaras64
Gintaras64 Prieš mėn
@Matas Liutikas Labai ačiū, pasidalinsiu su savo pažįstamais.
Matas Liutikas
Matas Liutikas Prieš mėn
osp.maps.arcgis.com/apps/MapSeries/index.html?appid=79255eaa219140dfa65c01ae95ed143b Puslapio kaireje gali issirusiuoti pagal savivaldybe :)
Zigita Gudeliene
Zigita Gudeliene Prieš mėn
Ačiū
ovidijus grigas
ovidijus grigas Prieš mėn
Taigi visiem aišku kad pragyvenus 2 sav. viename bute su sergančiu tikimybė užsikrėsti yra labai maža, todėl čia kaip ir nieko nereik daryt vyriausybėj. Viruso plitimas pagrinde vyksta prekybos centrų automobilių stovėjimo aikštelėse. Matant tokią kovą su virusu išties norisi tikėti, kad gal jis išties kažkam reikalingas.
Dowylius
Dowylius Prieš mėn
Ačiū, kad užsiimat visuomenės informavimu praktiškomis temomis. Labai gaila, kad kai sirgau tokių aiškių atsakymų neradau ir užkrėčiau tame pačiame bute gyvenusį savo vyrą. Kartais susidaro įspūdis, kad visos VSC ir vyriausybės rekomendacijos yra nukreiptos tik į dar nesusirgusius, o jeigu susirgai, esi "pamirštas".
mndmax
mndmax Prieš mėn
"kalba ekspertas"... ar tikrai? gerai dar , kad apie acto garinimą niekas neužsiminė. Šeip faina, kad žmonės mėgsta skaityti :D
Edvardas
Edvardas Prieš mėn
Nusiperkat ozonatoriu ir ramu, bet su jo butina itin atsargiai elgtis, nes zudo viska.
SketOG
SketOG Prieš mėn
Prisipirks žmonės kurie nesupranta jų ir padarys daugiau žalos nei gėrio.
Same Main
Same Main Prieš mėn
Tie, kas paskleidė šita virusa (aišku, mums bruakama,kad jis natūrios kilmės, galbūt, gal ir natūralios, juk naivuoliam reikia tikėti kažkuo) savo pagrindinį tikslą pasiekė: kad Vakarų žmogus absoliučiai niekuo netikėtų. Bent aš daugiau nebetikiu žiniasklaida nė kiek Nežinau, kiek tokių žmonių yra, bet, spėju, gana daug. Ir nors suvoki,kad gal kažkas to siekė, bet vis tiek matai,kaip susimovė visa žiniasklaida. faktiškai šitas virusas palaidojo žiniaskaidą žmonių širdyse ir protuose. Melas, melas ir melas. Isteria, isterija ir isterija. Gąsdinimai gąsdinimai ri gąsdinimai. Bus įdomu pažiūrėti, ar viskas baigsis gana ramiai, ar čia tik didelių istorijų pradžia. Aišku, linkime,kad kuo geičiau baigtųsi šita nesąmonė, kad vakcina veiktų (aš nesiskiepysiu tikrai, nors šiaip visada skiepijuosi ir esu už skiepus, bet skiepytis kažkokiu daiktu, sukurtu per 10 menesių, būtų beprotybė) ir kad viskas grįžtų į senas vėžias. Bet turbūt to jau nebus niekada.
Gintaras64
Gintaras64 Prieš mėn
Matai nėra didelio skirtumo tu tiki virusu, netiki. Net nelabai yra didelio skirtumo tu sirgsi ar nesirgsi. problema yra ta, kad kai labai daug žmonių sirgs vienu metu nebebus tokio dalyko kaip ligoninių. Ir nesvarbu kokiu atveju ten nori užsukti. Tiesiog nebeturėsim ligoninių ilgą laiką ir vat tame yra tikroji bėda. Niekas ir nesitiki išnaikinti viruso, kad jo visai neliktų. Tai labai mažai tikėtina. Viskas iki šiol buvo daroma tik tam, kad ligoninės nesubyrėtų.
SketOG
SketOG Prieš mėn
Per 10 mėnesių sukurta vakcina nes visos Europos šalis ir net Amerika prisidėjo prie jų kūrimo ir visi tyrimai buvo paspartinti kelis kartus, įskaitant tęstavimas buvo islaista labai daug pinigų ieškant savanorių testavimui ir aišku pasitaiko alerginių reakcijų bet per rezultatus 95% veikia vakcina padedant kovoti su virusu. It šitos vakcinos dar kurį laiką negaus nei vienas sveikas, stiprų imunitetą turintis žmogus. Pirma bus skiepiti tik vyresnio nei 50 metu žmonės turintis sveikatos sutrikimų ir silpna imunitetą. Ir pačiam gale tik galės savanoriai skiepitis, ne nebus priverstino skiepijimo.
Klaudijaus malūnas
Klaudijaus malūnas Prieš mėn
O Pfizer (priminsiu, antra labiausiai užbauduota farma įmonė), panašu, net nežino, ar vakcina sustabdo viruso perdavimą (jeigu patikėsim šita medija): "Pfizer expects to report data on whether or not its vaccine stops virus transmission in the first quarter of 2021" www.bloomberg.com/news/articles/2020-12-08/pfizer-vaccine-s-effect-on-transmission-still-unknown-fda-says Žodžiu, eigoj išsiaiškinsim, o kol kas užkerta kelią "simptominiams atvejams" ir saviizoliuotis vistiek reiks, tame tarpe besimptomiams ligoniams.
Ed Jan
Ed Jan Prieš mėn
Kita "specialistė" netoli nuėjo nuo savo kolegos. "Negalima naudotis bendru tualetu su sergančiu, kadangi ore susidaro didelė aerozolių koncentracija" ... O prieš minutę aiškino, kad aerozoliai kvėpavime susidaro kalbant, arba kosint. Tad, gal verčiau uždrausti kalbėtis su savimi arba daunoti voniose? ))) Aš jau nekalbu apie tai, ką būtų per sudėtinga suprasti šiai kvailių kartai, kurie net nesugeba išlaikyti matematikos egzaminus - kad būtent WC yra pats geriausias bute vėdinimo režimas. Nes būtent ten randasi natūralios ventiliacijos ištraukimo kanalas ir visas ištraukiamas iš buto oras praeina būtent per vonią (ir tuletą, jei jis yra atskirai). Kartais dar vienas kanalas būna virtuvėje, bet dažnai jis yra užimtas virtuviniu gaubtu. Be to, wc žmogus paprastai užtrunka vos minutę ar kelias, o kambaryje sėdi valandų valandas. Ir per tą laiką ir kosti, ir čiaudo, ir kalba. O svarbiausia - žiemą, kai langai yra sandariai uždaryti, vedinimas yra ant tiek menkas, kad galima sakyti, kad jo išvis nėra. Tad, naudotis bendru kambariu su sergančių yra dešimtimis kartų pavojingiau. O tualetas ir vonią, infekcijos požiūrių yra svariausios patalpos bute.
Ed Jan
Ed Jan Prieš mėn
@SketOG Na aišku, kai negali ginčyti pašnekovo argumentų, nusiplauni nuo temos ir bandai surasti kokių slėkų jo asmenybėje. )))
Ramūnas Sungaila
Ramūnas Sungaila Prieš mėn
@SketOG Kaip pirštu į akį. 🤪 Tas "protinguolis" ieško sliekų, kad pademonstruoti savo "protą" 🤣. Kitame pranešime analogiškai buvo prisi3,14ses, tai tenai pavarė - kas penkta stovėjimo aikštelė 🤣. Kai tuo tarpu aiškiai buvo pasakyta, kad kas penkta stovėjimo vieta.
SketOG
SketOG Prieš mėn
@Ed Jan man rodos tu šiek tiek disleksikas, ir nelabai moki perskaityti visko kas parašyta arba suprasti kas tau sakoma. Toks jausmas, kad lietuvių pamokoje kai nagrinėjo klasė knygas tau nelabai sekėsi.
Ed Jan
Ed Jan Prieš mėn
@SketOG nešnekėk nesąmonių, jei į ligoninės visai negulditų žmonių, jos būtų tuščios ir nieką neužrestų. Ir prie ko čia tai, kad neįleidžia lankytojų? Vis vien "išsilavinę" medikai sugeba rasti būdų kaip užkrėsti savo pacientus, o pvz. nemokšos pardavėjos - ne. Tai gal kažkas ne taip su to medikų išsilavinimu?
SketOG
SketOG Prieš mėn
@Ed Jan todėl ligoninėse ir neguldomi žmonės o saviizoliuojasi namuose, todėl ir neįleidžiami žmonės aplankyti artimųjų kai paguldomi žmonės į ligoninę. Nelabai suprantu tavo argumento prasmės?
Ed Jan
Ed Jan Prieš mėn
1:40 Kam toks "specialistas", kuris ne sugeba suprasti ne ko jo klausiama, ne ką pats kalba?? Klausimas - kaip sunaikinti virusą ant paviršių? Atsakymas - virusas plinta ore, kalbant, čiaudant arba kosijant. Išvada: reikia -pasistengti ne kalbėti su namiškiais- atskiro vonios kambario. )))
Ed Jan
Ed Jan Prieš mėn
@SketOG Labai miela, kad jus bandote aiškinti kaip turėtų skambėti jo žodžiai, kad jose atsirastų prasmė. Bet man aišku, kad šis žmogelis kaip papuga - tik kartoja išmoktas frazės iš vadovėlio ne labai suvokiant jų prasmė. Dėja, eteryje nenuskambėjo tai, kad kur kas svarbiau saugotis aerozolių skraidančių ore, o nuo paviršių užsikrėsti praktiškai neįmanoma, jei jų nelaižyti, ar purvinomis rankomis nepradėti trinti akies gleivines (nes nei prisilietimas prie veido, nei prisilietimas netgi prie išorinio voko dalies visiškai nepadeda virusui patekti ant žmogaus gleivinių, kur jis galėtų pradėti daugintis). Taip pat nenuskambėjo kodėl muilas taip lengvai sunaikina šį virusą. ...Už tat, nuskambėjo kad, atseit vonios kambarių naudotis yra pavojinga, kas yra visiška nesąmonė.
SketOG
SketOG Prieš mėn
Jis tiesiog prideda papildoma kontekstą, ką reiškia, kad pagrindinis viruso plitimas yra ne paviršiai o oru skraidančių aerozoliai. Tai jei plaustit rankas prieš liečiant veidą, nosį, akis bus viskas gerai. O stalus ir paviršius valysit normaliais valikliais kurie naukina mikrobus ipač padeda muilas nes jis naikina viruso sieneles ir žudo ji.
raigirdas rudvalis
raigirdas rudvalis Prieš mėn
Grazu. Pamokes murzems apie higiena. Viruso nesustabdysit jau niekaip.
Angry Pizza
Angry Pizza Prieš mėn
tuoj pasipils COVIDIOTU komentarai,kad durninat zmones,kad nera jokio covid ir t.t.
Ramūnas Sungaila
Ramūnas Sungaila Prieš mėn
Tai kad jau vatos gildija truputi apsiramino, liko pavieniai "proto bokštai", kurie vis ieško, kaip čia prisi3,14sus prie gydytojų rekomendacijų.
Klaudijaus malūnas
Klaudijaus malūnas Prieš mėn
Labai gerai, kad perspėjat iš anksto, VSD didžiuotųsi jūsų pastangomis dėl nacionalinio saugumo užtikrinimo, bet nepamirškim pridėt: plokščiažemininkai ir acto garintojai. Va dabar išvis tvarkėlė.
„Kitokie pasikalbėjimai“ su Eskedar Maštavičiene
1:35:59
Kitokie pasikalbėjimai
Peržiūros 25tūkst.
Гордон о возвращении и аресте Навального
22:52
„Mūsų laisvės metai. 1991“: kas iš tiesų vyko lemtingomis sausio dienomis?
52:08
Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija
Peržiūros 25tūkst.
(Ne)emigrantai. „Žvaigždžių kirpėjas“ Robertas, bėdose kitiems padedanti Diana
51:31
Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija
Peržiūros 11tūkst.
Гордон о возвращении и аресте Навального
22:52
TINDER PROFESORIUS ARBA GUNDYMO AKADEMIJA
26:15
Афганский излом
2:12:27
Пятый канал Россия
Peržiūros 2,1mln